Traş Sonrası Kıl Dönmesini Engelleme…

>
English (US) Deutsch Français Русский 中文(简体) Português Italiano 日本語 한국어 Español
LA TAHZEN İNNALLAHE MEANA

» Traş Sonrası Kıl Dönmesini Engelleme…http://static.panoramio.com/photos/medium/34515232.jpg

 

Tıraş sonrası kıl dönmesi erkekler için büyük bir sorun haline gelebiliyor. Bu çirkin şeylerin oluşma sebebi, sakalların uzarken kıvrılması ve kılların cilt yüzeyinin altında toplanmasıdır.

Yüzünüzde ya da tıraş ettiğiniz başka bir bölgenizde oluşan rahatsız edici batıklardan kurtulmak için denenmiş ve onaylanmış çözüm, doğru tıraş olmayı öğrenmektir. Kendinize uygun yöntemi benimsediğinizde tıraş sonrası problemler artık geçmişte kalacak.

Cilt yüzeyinin altında oluşan kıl dönmelerinden kurtulmanın en iyi yolu, kıl ucunu sivilceden ya da şiş bölgeden yavaşça çekmektir. Steril bir iğne, cımbız ya da çengelli iğne kullanın. Bakterileri yok etmek için ilk önce iğnenin ya da cımbızın ucunu kibrit ya da çakmak alevinde gezdirin. Ardından (burası önemli) kılın tamamını değil yalnızca ucunu sivilceden çıkarın. Neden mi? Kılın ilk başta cildinizin altında çıkmasının sebebi, cilt yüzeyinin altında uzamaya başlamasıdır. Kılın tamamını çıkarmak, yeniden cilt yüzeyinin altında uzamasına ve aynı sorunun tekrarlanmasına yol açar. Batık kıllardan kaynaklanan bir sivilce gördüğünüzde, kıl ucunu çıkardıktan sonra bir daha onu ellemeyin. Böylece bu kıl bir sonraki tıraşınızda kesilecek ve aynı sorun tekrarlanmayacak.

Bu batık kılları çıkarma yöntemini günlük ya da haftalık rutin bakımınıza dahil ettiğinizde yüzünüzün görünüşünü daha iyi kontrol edebilir ve tıraş sonrası sivilcelerine sonsuza kadar veda edebilirsiniz.

">http://
islami forumBilx.net
Get  our toolbar!

Kabeden Canlı Yayın