Peygamberimiz (sav) Hutbeler

>
English (US) Deutsch Français Русский 中文(简体) Português Italiano 日本語 한국어 Español
LA TAHZEN İNNALLAHE MEANA

» Peygamberimiz (sav) Hutbelerİnsanlar konuşarak duygularını ifade ederler. Ancak, hiç kimse bir peygamber kadar doğru ve bir peygamber kadar güzel konuşamaz. Onun için peygamberimizin muhtelif yer ve zamanlarda irad buyurdukları, mübarek hutbelerinden örnekler vereceğiz ki; gerçek nasihatleri asıl kaynağından dinlemiş olalım. İki cihanın en güzeli olan peygamberimiz (s.a.v.) şöyle buyurmuşlardır:
 
"Allah'a hamd olsun, ona hamd ediyor ondan yardım istiyorum. Nefislerimizin şerlerinden ve kötü amellerimizden Allah’a sığınıyoruz. Allah'ın doğru yola ilettiğini saptıracak, dalâlete düşürdüğünü de hak yola iletecek hiçbir güç yoktur. Ben şahadet ediyorum ki, Allah'tan başka ilâh yoktur. O birdir, onun eşi ve benzeri yoktur.
 
Bütün kalbinizle Allah'ı seviniz. Allah'ın kelâmından ve onu müzakere etmekten usanmayınız. Ona hiçbir şeyi ortak koşmayınız. Ondan gerektiği şekilde korkunuz. Ağızlarınızla söylediğiniz sözlerin en iyisiyle Allah'ı doğrulayınız. Allah'ın aranızdaki rahmetiyle birbirinizi seviniz.
 
Size, Allah'tan korkmanızı tavsiye ederim. Bir Müslümanın Müslüman kardeşine tavsiye ettiği şeylerin en iyisi; onu ahiret yönüne teşvik edip, Allah'tan korkmasını tavsiye etmesidir. Allah'ın sizi kendisiyle ilgili olarak sakındırdığı şeylerden sakınınız. Bundan daha üstün bir nasihat, bundan daha değerli bir hatırlatma yoktur.
 
Rabbinden korkup çekinerek amel edenler için bu Allah korkusu, Ahiretle ilgili isteklerine kavuşmasında gerçek bir yardımcıdır.
islami forumBilx.net
Get  our toolbar!

Kabeden Canlı Yayın