FOKLARA MÜHÜR Adorable seal orphans released into North Sea

>
English (US) Deutsch Français Русский 中文(简体) Português Italiano 日本語 한국어 Español
LA TAHZEN İNNALLAHE MEANA

» FOKLARA MÜHÜR Adorable seal orphans released into North Sea 

Lisa adında bir liman mühür onu hasır taşıma sepeti dışarı peeks
Foto: Ingo Wagner / AFP / Getty Images
Peek-a-boo mühür
Lisa adında bir liman mühür öncesinde Kuzey Denizi'ndeki Almanya Juist Adası'ndaki bir plaj üzerine serbest bırakılması için 4 Eki onu hasır taşıma sepeti dışarı peeks.
 
Lisa ve diğer üç öksüz fokların Norddeich kıyı anakara kasabasında bir mühür araştırma istasyonunda kaldırıldıktan sonra vahşi dönüyor.
 
*** 
 
Küçük liman mühürler bir grup Lene Kemper, Tim Fetting ve Peter Lienau tarafından yayımlanan
Foto: Ingo Wagner / AFP / Getty Images
Eve gidiyorum
Küçük liman mühürler bir grup Nordeich Seal İstasyonu personeli parçasıdır Lene Kemper, Tim Fetting ve Peter Lienau tarafından Juist Adası üzerine serbest bırakılır.
 
50 ve 100 arası mühürler her yıl Norddeich istasyonunda yükseltilmiş veya rehabilite edilir. Mühürler teslim edilmek üzere hazır olduğunuzda, personel vahşi mühürler için popüler bir mekandır Juist Adası, onları taşınırlar.
 
*** 
 
Sörf liman mühürler wade çifti
Foto: Ingo Wagner / AFP / Getty Images
Doğada
Liman mühürler bir çift Juist adasında, onların ilk bağımsız baskını bir plajda sörf Wade
 
Peek-a-boo seal
A harbor seal named Lisa peeks out of her wicker transport basket on Oct. 4 prior to being released onto a beach on Germany's Juist Island in the North Sea.
 
Lisa and three other orphaned seals are returning to the wild after being raised at a seal research station in the coastal mainland town of Norddeich.
Going home
A group of young harbor seals are released onto Juist Island by Lene Kemper, Tim Fetting and Peter Lienau, who are part of the staff at the Nordeich Seal Station.
 
Between 50 and 100 seals are raised or rehabilitated at the Norddeich station every year. When the seals are ready to be released, the staff transports them to Juist Island, which is a popular spot for wild seals.
In the wild
A pair of harbor seals wade in the surf on a beach on the island of Juist, their first independent foray.
 
islami forumBilx.net
Get  our toolbar!

Kabeden Canlı Yayın